ଏକ ନୂଆ ଆରମ୍ଭ

ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ ପୂର୍ବରୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର କ୍ୟାବିନେଟ୍ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ

0

ମୁମ୍ବାଇ (ଆମ ଟିଭି): ବିଦ୍ରୋହୀ ଶିବସେନା ଶିବିରର ଜଣେ ବିଶିଷ୍ଟ ସଦସ୍ୟ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ବହୁ ପ୍ରତୀକ୍ଷିତ କ୍ୟାବିନେଟ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ ପୂର୍ବରୁ ଘଟିବ। ରାଜ୍ୟରେ ନୂଆ ସରକାର ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିବାର ଏକ ମାସରୁ ଅଧିକ ସମୟ ବିତିଗଲାଣି। ଜୁନ୍ ୩୦ ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ଏବଂ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସ୍ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେମାନଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟରେ କୌଣସି ସଦସ୍ୟ ନାହାଁନ୍ତି। ବିଦ୍ରୋହୀ ଶିବସେନା ବିଧାୟକ ତଥା ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦୟ ସାମନ୍ତ ଏଠାରେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ ପୂର୍ବରୁ ସିନ୍ଦେଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ କ୍ୟାବିନେଟର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ।

ଶିନ୍ଦେଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଶିବସେନାଙ୍କ ବିଦ୍ରୋହୀ ଶିବିରର ମୁଖପାତ୍ର ସାମନ୍ତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସରେ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ମନ୍ତ୍ରୀମାନେ ନିଜ ନିଜ ଜିଲ୍ଲାରେ ଜାତୀୟ ପତାକା ଉଡାଇବେ । ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜିଲ୍ଲାର ବିକାଶ ଯୋଜନା ଏବଂ ଆନୁସଙ୍ଗିକ ବିଷୟ ପାଇଁ ଦାୟିତ୍ୱରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ନିଯୁକ୍ତ ହୁଅନ୍ତି। ଏହା ଏକ ଅତିରିକ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ ଯାହା ମନ୍ତ୍ରୀ ପରିଷଦର ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଦିଆଯାଏ । ଏହି ସମୟରେ, କ୍ୟାବିନେଟ ବିସ୍ତାରରେ ବିଳମ୍ବ ହେତୁ ବିରୋଧୀ ଜାତୀୟତାବାଦୀ କଂଗ୍ରେସ ପାର୍ଟି (ଏନସିପି) ଶିନ୍ଦେଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ସରକାର ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରି ବ୍ୟାୟାମ ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟ ମିଳୁ ନାହିଁ ବୋଲି ପଚାରିଥିଲେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.